NASZE USŁUGI

Kursy żeglarskie

162_dW klubie działa Szkoła żeglarstwa OPTY, która prowadzi szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Swoje doświadczenie i wiedzę czerpiemy z naszej, ponad 40 letniej tradycji. Przez nasze kursy i obozy żeglarskie przewinęło się kilka pokoleń żeglarzy. Zajęcia odbywają się w weekendy. Instruktorami są osoby doświadczone, posiadające odpowiednie uprawnienia i umiejętności w przekazywaniu wiedzy. Szkoła prowadzi kursy w standardach opracowanych i monitorowanych przez PZŻ. Zakres, treść i formy naszych szkoleń:

  • są zgodne z aktualnymi trendami szkoleniowymi;
  • są zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i wytycznymi PZŻ,
  • że bazują na ponad osiemdziesięcioletnim, dobrym doświadczeniu szkoleniowym PZŻ oraz;
  • że dobrze przygotowują adeptów do zdania egzaminu państwowego i do późniejszego, samodzielnego, prowadzenia jachtów i kierowania pracą załogi.

Zapraszamy na nasze szkolenia. Przekonajcie się sami, że żeglowanie jest naszą pasją. Wiemy jak spowodować, by i  Was nią zarazić. Żeglarstwo to wspaniała przygoda z wiatrem i wodą. Dużo staranności i uwagi przykładamy do tego, żeby każdy z naszych kursantów mógł w przyszłości nie tylko bezpiecznie powracać do portu, ale również cieszyć z żeglowania, jako formy rekreacji i spędzania wolnego czasu. Więcej na temat kursów żeglarskich znajdziesz w zakładce  https://www.ycopty.pl/wp/?page_id=3900


Wypożyczalnia sprzętu pływającego

DSC_0003W sezonie, a więc od maja do września prowadzimy wypożyczalnię sprzętu pływającego. Do dyspozycji gości są nowoczesne jednostki otwartopokładowe klasy SIGMA 600 oraz jachty kabinowe typu VENUS. W ofercie mamy też jednostki dwumasztowe. Na miejscu można wypożyczyć rowerki wodne oraz kajaki.


Rejsy

171_d

Jacht Club OPTY od wielu lat jest organizatorem rejsów śródlądowych i morskich.


Przechowywanie jachtów 

Yacht Club OPTY w Chełmie śląskim oferuje możliwość przechowywania jachtów żaglowych. Dla żeglarzy przygotowane są miejsca na lądzie i wodzie.  Teren klubu jest monitorowany.


Slipowanie jachtów

DSC_0926Na terenie ośrodka znajdują się 3 slipy do wodowania jachtów. Są to dwa slipy zjazdowe, pozwalające wodować jachty z przyczepy podłodziowej lub wózka oraz slip szynowy, który napędzany jest elektryczną wyciągarką. Do dyspozycji żeglarzy jest też dźwig.


Spotkania integracyjne

046

Organizujemy imprezy Integracyjne dla firm i osób prywatnych, na których można poznać smak żeglarskiej zabawy. Na terenie klubu zlokalizowana jest scena, na której mogą odbywać się koncerty czy uroczystości. Zapewniamy profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Oferujemy animacje żeglarskie, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy rejsy po zalewie. Na miejscu działa tawerna żeglarska, która oferuje smaczną, domową kuchnię. W razie niepogody imprezę można przenieść do tawerny.


Sesje zdjęciowe

Chcesz mieć ślubną fotografię w wyjątkowej scenerii? Zapraszamy do nas na sesje zdjęciowe na jachtach, na pomoście, z zalewem imielińskim w tle.