3-4 VI Puchar Polski w Klasie OMEGA – OPTY RACE 2023

W tym roku Puchar Polski w Klasie OMEGA zawita na Śląsk, a dokładniej nad Zalew Dziećkowice II. Regaty odbędą się 3 i 4 czerwca. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące imprezy.

Organizatorzy:

Program:

Sobota:

10.00otwarcie regat – plac pod masztem
11.30sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu
20.00Koncert zespołu Mechanicy Shanty– plac przed sceną

Niedziela:
10.00sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu
16.00zakończenie regat i wręczenie pucharów

Zawiadomienie o regatach:

Instrukcja żeglugi:

Informacje organizacyjne:

  • posiłki: Dla zawodników przygotowany będzie ciepły posiłek. W sobotę kiełbasa z grilla, w niedzielę śląski żur. Dodatkowo na terenie ośrodka działa restauracja Włoska WIoska Tawerna. Restauracja jest w stanie przygotować dla uczestników również śniadania w cenie 20,00 zł. Zamówienia zbieramy do środy 31 maja drogą mailową: sport@ycopty.pl
  • noclegi: Na terenie Yacht Club OPTY można będzie rozbić namiot, postawić kampera bądź przyczepę. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Zamówienia przyjmujemy do 31 maja drogą mailową: sport@ycopty.pl W przypadku gdy chętnych będzie więcej namiot, przyczepę bądź kampera będzie można rozbić na Polu biwakowym „Nad zalewem” (na stronie WWW znajduje się cennik). Pole biwakowe znajduje się 100m od miejsca organizacji regat.
  • zaplecze higieniczno-sanitarne: Na terenie Yacht Club OPTY znajduje się budynek, w którym znajdują się umywalki, toalety oraz 2 prysznice – automat przyjmuje monety 2,00 zł za 30l wody .

Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Śląśkiego Jakub Chełstowski

Sponsorzy cyklu:

Partnerzy:

Partnerzy medialni: