THE TALL SHIPS RACES

Zapraszamy na pokład szkunera s/y „GEDANIA”.

W dniach 27 czerwca do 12 lipca odbędzie się rejs z udziałem w „Tall Ships Races” popularnie zwanej „Operacja Żagiel”. Rejs odbędzie się na trasie Gdynia – Bornholm – Kopenhaga – Helsingor – Alborg – Fredrikstad. W dniu 3 lipca w Alborg rozpoczyna się zlot żaglowców biorących udział w „Tall Ships Races”. Weźmiemy udział w tym wydarzeniu, uczestnicząc we wszystkich imprezach i eventach, które zapewnia organizator i władze miasta Alborg. 6 lipca opuścimy port, biorąc udział w paradzie żaglowców i dalej będziemy uczestniczyć w regatach (wyścigu) wiodącego przez kawałek morza północnego kończąc w Fredrikstad w Norwegii. Zakończenie tego etapu odbędzie się 11.07. My zakończymy naszą przygodę 12.07 żegnając się z naszym jachtem i wracając do Polski. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami wyścigu i organizacji Tall Ships Races zapraszam do odwiedzin strony organizatora https://sailtraininginternational.org/event/tall-ships-races-2019/.

Zapewne znajdą się chętni do odbycia stażu morskiego na jednostkach powyżej 20 metrów potrzebnych do uzyskania patentu Kapitana Jachtowego. W tym rejsie gwarantujemy 100h stażu.

Kwestie kosztów:

– 2100 zł za miejsce na jachcie

– 530 zł składka na prowiant, paliwo i porty.

Kwestie dojazdu: na własny koszt trzeba dojechać do Gdyni. Powrót z Fredriksatd będzie organizował armator, czyli STAP. Z posiadanych informacji mamy mieć autobus, którego cena będzie w okolicy 200 zł za osobę. Pozostaje jeszcze opcja powrotu z lotniska Oslo-Torp (tanie linie Wizzair).

Wszelkie dane dotyczące Gedanii znajdziecie na stronie www.pogoria.pl

Andrzej Latusek: andylatusek@gmail.com