Monthly Archives: Kwiecień 2019

Impreza taneczna rozpoczęcia sezonu

Komandor YC OPTY zaprasza na imprezę taneczną rozpoczęcia sezonu żeglarskiego 2019 przy muzyce DJ, która odbędzie się w Włoska Wioska Tawerna. Cena rezerwacji miejsca z konsumpcją to 40 zł – płatne do 8.05 w Tawernie. Rezerwować można też telefonicznie: 504 085 006.
W ramach ceny:
– ciepła kolacja
– zimna płyta (m.in. sałatki, wędliny, sery, galaretka z kurczaka, śledzie)
– napoje (kawa i herbata oraz woda bez limitu)
Na tej imprezie wyjątkowo można wnosić własny alkohol pow. 4,5%.
Szczegółowe menu wkrótce. Początek wydarzenia godz. 20.00

Zapraszamy do Strefa Klubowicza

Wprowadziliśmy nowe zasady dostępu do STREFY KLUBOWICZA. Od teraz każdy klubowicz musi się zarejestrować, by uzyskać dostęp do tego zasobu. Poprzednie hasło zostało wyłączone.

Rejestracja jest bardzo prosta:

  • należy wejść w formularz rejestracyjny
  • wypełnić wszystkie pola formularza i wysłać go
  • po akceptacji administratora konto będzie aktywne
  • potem wystarczy zalogować się i mamy dostęp do Strefy Klubowicza.

Przypominamy, że STREFA KLUBOWICZA to miejsce, gdzie publikujemy informacje, które dotyczą naszych, wewnętrznych spraw.

THE TALL SHIPS RACES

Zapraszamy na pokład szkunera s/y „GEDANIA”.

W dniach 27 czerwca do 12 lipca odbędzie się rejs z udziałem w „Tall Ships Races” popularnie zwanej „Operacja Żagiel”. Rejs odbędzie się na trasie Gdynia – Bornholm – Kopenhaga – Helsingor – Alborg – Fredrikstad. W dniu 3 lipca w Alborg rozpoczyna się zlot żaglowców biorących udział w „Tall Ships Races”. Weźmiemy udział w tym wydarzeniu, uczestnicząc we wszystkich imprezach i eventach, które zapewnia organizator i władze miasta Alborg. 6 lipca opuścimy port, biorąc udział w paradzie żaglowców i dalej będziemy uczestniczyć w regatach (wyścigu) wiodącego przez kawałek morza północnego kończąc w Fredrikstad w Norwegii. Zakończenie tego etapu odbędzie się 11.07. My zakończymy naszą przygodę 12.07 żegnając się z naszym jachtem i wracając do Polski. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami wyścigu i organizacji Tall Ships Races zapraszam do odwiedzin strony organizatora https://sailtraininginternational.org/event/tall-ships-races-2019/.

Zapewne znajdą się chętni do odbycia stażu morskiego na jednostkach powyżej 20 metrów potrzebnych do uzyskania patentu Kapitana Jachtowego. W tym rejsie gwarantujemy 100h stażu.

Kwestie kosztów:

– 2100 zł za miejsce na jachcie

– 530 zł składka na prowiant, paliwo i porty.

Kwestie dojazdu: na własny koszt trzeba dojechać do Gdyni. Powrót z Fredriksatd będzie organizował armator, czyli STAP. Z posiadanych informacji mamy mieć autobus, którego cena będzie w okolicy 200 zł za osobę. Pozostaje jeszcze opcja powrotu z lotniska Oslo-Torp (tanie linie Wizzair).

Wszelkie dane dotyczące Gedanii znajdziecie na stronie www.pogoria.pl

Andrzej Latusek: andylatusek@gmail.com

Nowy program – przenoszenie danych członków Klubu

Od 24 marca nasz klub pracuje na nowym programie „Żeglarz” do obsługi płatności członków Klubu. Przez ostatnie lata cała „buchalteria” prowadzona była w programie „Wiking”. Kilka miesięcy temu  okazało się, że Yacht Club OPTY nie jest właścicielem tego programu. Jego twórca nie zgodził się na dalsze użytkowanie go przez YC OPTY. Dlatego zmuszeni byliśmy nabyć nowe oprogramowanie. Przeniesienie danych osobowych i finansowych ponad 200 członków z jednego programu do drugiego to proces niełatwy, czaso- i pracochłonny. Jest też obarczony dużym ryzykiem wystąpienia niespójności w pierwszym okresie użytkowania.  Postawienie na nogi nowego systemu jest szczególnie trudne, gdy dane w starym systemie rozmijają się nieco ze stanem faktycznym.

Maile przesłane w ostatnich dniach, a które dotyczyły zaległości pozwoliły już wyłapać różnice między stanem komputerowym a faktycznym m.in. jeżeli chodzi o odpracowanie godzin statutowych za 2018 r. Dane są teraz sukcesywnie korygowane i w najbliższym czasie do członków, u których wystąpiły nieścisłości, wysłane zostanie nowe zestawienie zaległych płatności.  Jeżeli rozliczenie, które otrzymaliście jest Waszym zdaniem niezgodne ze stanem faktycznym, prosimy o kontakt na: skarbnik@ycopty.pl

Wszystkie reklamacje będą szczegółowo analizowane. Do wglądu, w biurze przez cały czas będą też dane ze starego systemu (salda w formie wydruków pdf przekazane przez byłego skarbnika w dniu 24 marca 2019 r.).