Category Archives: news

Bandera opuszczona

W maseczkach, w ograniczonym składzie, z zachowaniem dystansu – w takich okolicznościach opuściliśmy w minioną sobotę banderę, kończąc sezon żeglarski 2020. Niestety wprowadzone restrykcje uniemożliwiły nam organizację zakończenia w tradycyjnej formie. W tych nieco smutnych okolicznościach był też moment radosny i dla nas wszystkich bardzo podniosły. Komandor Bogdan Jankowski i poprzedni komandor Janusz Szlachetko mieli zaszczyt wręczyć naszemu koledze klubowemu, kapitanowi Norbertowi Achtelikowi, honorową odznakę Zasłużony Dla Żeglarstwa Śląskiego. Koledze Norbertowi gratulujemy, życząc zdrowia i wielu lat aktywności żeglarskiej.

Odbył się Sejmik Klubu

11 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Chełmie Śląskim odbył się Sejmik Klubu. Członkowie Klubu zatwierdzili sprawozdania merytoryczne i finansowe Zarządu za 2019 rok. Bilans za 2019 rok zamknął się kwotą 312033,85 zł po stronie aktywów i pasywów. Zysk w minionym roku wyniósł 7829, 39 zł. Podczas zgromadzenia przeprowadzono wybory do komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego. Przez kolejne 4 lata komisja rewizyjna będzie działała w składzie: Dariusz Kowalski – przewodniczący, Wojciech Gargul i Przemek Szulakowski. Sąd koleżeński będzie rozstrzygał spory w składzie Bożena Ciebiera – przewodnicząca, Krzysztof Siwiński, Aleksander Kudła, Stanisław Gąszczak oraz Patryk Pronobis. Momentami temperatura ponad 3 godzinnej dyskusji była wysoka, ale w końcu po to są zebrania, by przy otwartej przyłbicy mogły ścierać się różne wizje funkcjonowania Yacht Club OPTY – drogi różne, cel ten sam: dobro naszego Klubu.

Już w sobotę Puchar Śląska w klasie OMEGA

Już w najbliższą sobotę na Zalewie Dziećkowice IIodbędą się regaty OPTY RACE 2020, w ramach których odbędzie się Puchar Śląska w klasie OMEGA.

Poniżej zawiadomienie o regatach.

Zawiadomienie o regatach OPTY RACE 2020 – Puchar Śląska w klasie OMEGA

Program:

04.07.2020  sobota

 • 08.00  zgłoszenia zawodników
 • 10.00  uroczyste otwarcie regat
 • 11.00  planowany start do pierwszego wyścigu
 • 16.00  biesiada żeglarska
 • 20.00  koncert zespołu DRAKE

 05.07.2020 niedziela

 • 10.00 planowany start do pierwszego wyścigu
 • 15.00 zakończenie regat – wręczenie pucharów oraz nagród

Pula nagród wynosi 5000 PLN. Wśród nich bony towarowe do zrealizowania w sklepie żeglarskim Mazuria.com

 

 

Regaty są współfinansowane ze środków Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

 

 

 

Partnerami regat są:

 • Przedsiębiorstwo Usług Wodociągowych HKW Sp. z o.o.
 • Gmina Chełm Śląski
 • Miasto Imielin
 • WOPR Katowice
 • Zakład Mięsny Poliwczak
 • BTJ Zabudowa Pojazdów
 • AC pokale
 • Hansen Electric Polska
 • Piekarnia Ciastkarnia Stadler

 

 

 

 

 

Sejmik Klubu, będzie można udzielić pełnomocnictwa

Działając na podstawie § 20 ust. 3 Statutu Zarząd Yacht Club OPTY zwołuje na dzień 11 lipca 2020 r. (sobota) Zwyczajny Sprawozdawczo – Wyborczy Sejmik Klubu. Sejmik rozpocznie się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmie Śląskim, przy ul. Owocowej 10, o godzinie 10:30 (pierwszy termin). Podczas Sejmiku będą obowiązywały maseczki. Przed wejściem trzeba będzie też dezynfekować dłonie. Jeżeli z powodu obaw o zdrowie czy innych okoliczności (np wyjazdu w tym terminie) nie będziesz osobiście uczestniczyć w Sejmiku, możesz wyznaczyć pełnomocnika. Taka osoba, posiadająca specjalne upoważnienie będzie mogła wziąć udział w zebraniu. Pełnomocnikiem może zostać każda wskazana osoba. Ważne aby przychodząc w zastępstwie na Sejmik Klubu miała ze sobą swój dowód tożsamości oraz wypisany poniższy dokument, podpisany przez mocodawcę czyli członka YC OPTY. Blankiet pełnomocnictwa do pobrania tutaj: https://www.ycopty.pl/…/2…/06/pełnomoctnictwo-11.07.2020.pdf

 

Puchar Śląska w Klasie OMEGA – OPTY RACE 2020

W dniach 4-5 lipca na Zalewie Dziećkowice II odbędą się regaty OPTY RACE 2020, w ramach których odbędą się regaty Pucharu Śląska w klasie OMEGA.  Pula nagród: 5 000 zł!
Rejestracja załóg w sobotę od 8.00 do 10.00. Oficjalne powitanie zawodników i otwarcie regat o godz. 10.00. W sobotę o 19.00 koncert zespołu DRAKE. 
Partnerami wydarzenia są: Powiat Bieruńsko-Lędziński, Miasto Imielin, Gmina Chełm Śląski, WOPR Katowice.
Koordynator zawodów: Jacek Ślusarczyk tel. 606 728 341

Sternik motorowodny

Yacht Club OPTY w Chełmie Śląskim oraz WOPR Katowice zapraszają na kurs na patent Sternika Motorowodnego. To podstawowe „prawo jazdy” na skutery i łodzie motorowe. Zajęcia odbywają się na Zalewie Dziećkowice II. Termin: 25-27.06 (szkolenie), 28.06 (egzamin). Cena kursu wraz z opłatą egzaminacyjną 840 zł. Młodzież ucząca się (do 26 roku życia) 740 zł. Więcej informacji pod nr tel. 501 258 978 lub pisząc na komandor@ycopty.pl. Zapisy przyjmujemy do 21 czerwca. Gwarancją rozpoczęcia kursu jest wcześniejsza wpłata zaliczki 200 zł na konto WOPR:

06 1160 2202 0000 0000 4114 1597

Patent sternika motorowodnego uprawnia do: 1) prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych (również skuterów wodnych). 2) prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Urlop nad zalewem?

Wakacje za pasem, ale wcale nie trzeba jechać na drugi koniec Polski by poczuć klimat Mazur. Kilkudniowy wypoczynek nad zalewem oddalonym od Katowic o 20 min jazdy pozwoli naładować akumulatory. Na miejscu: wypożyczalnia jachtów, rowerków wodnych i kajaków, tawerna, plac zabaw. Oferujemy noclegi w naszych domkach. Domek ekonomiczny 4 osobowy już od 80 zł za dobę. W ofercie mamy też dobrze wyposażone, nowoczesne domki 6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Powiat bieruńsko-lędziński to nie tylko przepięknie zlokalizowany 750 hektarowy Zalew Dziećkowice II. To również ciekawe miejsca połączone siecią ścieżek rowerowych. Mamy jeszcze wolne terminy w czerwcu, lipcu i sierpniu. Cennik: https://www.ycopty.pl/wp/?page_id=4477, rezerwacje i informacja pod nr tel. 606 377 905