Category Archives: news

Regaty o „Błękitną Wstęgę Zbiornika Dziećkowice II”

W sobotę, 28 września rozegraliśmy ostatnie już w tym sezonie regaty – Regaty o „Błękitną Wstęgę Zbiornika Dziećkowice II”.

Do rywalizacji zgłosiło się osiem załóg.

Na mecie zameldowały się w następującej kolejności:

  1. Rafał Szabelka – Katamaran
  2. Jacek Ślusarczyk, Izabella Ślusarczyk – Katamaran
  3. Jakub Niziński, Jakub Jaworski, Tymek Breitkopf – Sigma
  4. Szymon Pytlowany – Laser 4,7
  5. Aleksander Kudła – Foka
  6. Zuzanna Kaplita, Patryk Klimas, Nadia Szewczyk, Kacper Kostarz – Sigma
  7. Piotr Breitkopf, Marcin Jaworski – Sigma
  8. Edward Adamiuk, Henryk Długajczyk – Kaczuszka

10 lat Szkoły Żeglarstwa OPTY

Właśnie ruszył 20. kurs Szkoły Żeglarstwa OPTY. W zajęciach bierze udział blisko 30 uczestników. Kurs zakończy egzamin teoretyczny i praktyczny, po którego pozytywnym zdaniu uczestnicy otrzymają patenty żeglarza jachtowego. W tym roku nasza szkoła świętuje 10-lecie istnienia. W tym czasie odbyło się 20 wiosennych i jesiennych edycji kursu. Wprawdzie szkolenia pod marką Szkoła Żeglarstwa OPTY mają 10 lat, to kursy na patenty żeglarskie odbywają się na Zalewie Dziećkowice II niemal od początku prowadzonej tu działalności żeglarskiej. Trzeba przypomnieć, że Yacht Club OPTY, a wcześniej Klub Żeglarski „Huta Katowice”, powstał w 1977 roku. Setki absolwentów jesiennych i zimowych kursów, które odbywały się na zalewie w Chełmie Śląskim od lat, rozwijają swoje umiejętności i zdobywają kolejne doświadczenia żeglarskie. Wielu żeglarzy ze stopniami jachtowego sternika morskiego czy kapitana, przemierza morza i oceany na cały świecie.

XIV Żeglarski Biwak Integracyjny

Na terenie Yacht Club OPTY w Chełmie Śląskim, nad Zalewem Dziećkowice rozpoczął się XIV Żeglarski Biwak Integracyjny. Sponsorem głównym imprezy jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Przez trzy kolejne dni weźmie w nim udział ponad 1000 osób. Uczestnicy – osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami – będą brali udział w licznych zajęciach o charakterze kulturalnym i sportowym. Organizatorzy zaplanowali całą moc atrakcji, wśród nich m.in. przejażdżki jachtami żaglowymi i motorowymi po jeziorze, gry, zabawy oraz koncerty na scenie zlokalizowanej na terenie ośrodka. Uczestnicy biwaku mają okazję samodzielnie posterować jachtem. Poznają też zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Żeglarski Biwak Integracyjny to cykliczna impreza organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Jest skierowana do osób z niepełnosprawnością z całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jej celem jest integracji środowiska osób niepełnosprawnych, ale też edukacja żeglarska. Imprezę wspierają okoliczne samorządy: Starostwo Powiatowe w Bieruniu, Gmina Chełm Śląski oraz Miasto Imielin.

Impreza taneczna rozpoczęcia sezonu

Komandor YC OPTY zaprasza na imprezę taneczną rozpoczęcia sezonu żeglarskiego 2019 przy muzyce DJ, która odbędzie się w Włoska Wioska Tawerna. Cena rezerwacji miejsca z konsumpcją to 40 zł – płatne do 8.05 w Tawernie. Rezerwować można też telefonicznie: 504 085 006.
W ramach ceny:
– ciepła kolacja
– zimna płyta (m.in. sałatki, wędliny, sery, galaretka z kurczaka, śledzie)
– napoje (kawa i herbata oraz woda bez limitu)
Na tej imprezie wyjątkowo można wnosić własny alkohol pow. 4,5%.
Szczegółowe menu wkrótce. Początek wydarzenia godz. 20.00