All posts by admin

Sejmik wybrał nowy Zarząd OPTY

24 marca 2019 r. Sejmik Klubu wybrał na kolejną, czteroletnią kadencję nowy zarząd Yacht Club OPTY. Jednogłośnie, przy braku głosów przeciwnych, Komandorem ponownie został Bogdan Jankowski. Wicekomandorami, jak dotychczas, zostali Wiesław Tabor oraz Marek Stec. Sekretarzem Klubu została Jolanta Bieniek, natomiast Skarbnikiem Krzysztof Karaś. Kolejnymi Członkami Zarządu są Jacek Ślusarczyk i Grzegorz Guzenda.

Nie możesz przybyć? Wyznacz pełnomocnika!

W związku z licznymi pytaniami osób, które osobiście nie będą mogły wziąć udziału w zwyczajnym sprawozdawczo-wyborczym Sejmiku Klub, który zaplanowano na 24 marca 2019 na godz. 10.30 informujemy, że istnieje możliwość wyznaczenia pełnomocnika, który posiadając odpowiednie upoważnienie będzie mógł wziąć udział w Sejmiku oraz w głosowaniach planowanych podczas tego zebrania. Pełnomocnikiem może zostać np. kolega z Yacht Club OPTY, członek rodziny lub jakakolwiek inna wskazana osoba. Ważne, aby przychodząc na Sejmik Klubu miała ze sobą dowód tożsamości oraz wypisany dokument pełnomocnictwa, podpisany przez mocodawcę czyli członka YC OPTY, który osobiście nie może wziąć udziału w zebraniu. Blankiet pełnomocnictwa do pobrania tutaj:

Zapraszamy na kurs żeglarski

20 kwietnia rusza w OPTY wiosenna edycja kursu na stopień żeglarza jachtowego. Jest on przeznaczony dla osób, które do tej pory nie miały żeglarskich doświadczeń ani stopni żeglarskich. W momencie przystępowania do egzaminu na ten stopień trzeba mieć ukończone 14 lat. Kurs obejmuje wszystko co jest niezbędne, by absolwent kursu miał wystarczającą wiedzę praktyczną i teoretyczną umożliwiającą mu samodzielne prowadzenie jachtów żaglowych na śródlądowych drogach wodnych i w morskiej żegludze plażowej – w ramach posiadanych uprawnień. Cena kursu 850 zł. Dla osób spokrewnionych z członkiem YC OPTY – 750 zł, Więcej informacji można uzyskać w zakładce https://www.ycopty.pl/wp/?page_id=3900 oraz dzwoniąc: 501 258 978 lub 607 631 786

Sejmik Klubu

Uchwała Nr 1/56/2019-01-22 Zarządu YACHT CLUB OPTY z dnia 22.01.2019 r. ws. zwołania zwyczajnego sprawozdawczo – wyborczego Sejmiku Klubu.

§ 1.
1. Działając na podstawie § 20 ust. 3 Statutu Zarząd Yacht Club OPTY zwołuje na dzień 24 marca 2019 r. zwyczajny sprawozdawczo – wyborczy Sejmik Klubu. Sejmik rozpocznie się w Sali Tawerny w Chełmie Śląskim, przy ul. Leonida Teligi 2 o godzinie 10:30.
2. W przypadku braku wymaganej liczby członków Sejmik odbędzie się w drugim terminie, w tym samym dniu, w tym samym miejscu o godzinie 11:00.

§ 2.
Proponowany porządek obrad Sejmiku:
1. Otwarcie Sejmiku, wybór przewodniczącego i protokolanta;
2. Przyjęcie porządku obrad;
3. Wybór komisji:
· mandatowo-wyborczej,
· skrutacyjnej,
· uchwał i wniosków;
4. Zmiany w Statucie Klubu – dyskusja i podjęcie uchwały;
5. Przedstawienie sprawozdania merytorycznego i sprawozdania finansowego Zarządu;
6. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej;
7. Przedstawienie sprawozdania Sądu Koleżeńskiego;
8. Dyskusja nad sprawozdaniami;
9. Podjęcie uchwał w przedmiocie przyjęcia sprawozdań oraz udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi Klubu;
10. Wybory Komandora Klubu i Zarządu Klubu;
11. Rozpatrzenie odwołania kol. Remigiusza Buchalskiego od orzeczenia Sądu Koleżeńskiego z dnia 13.10.2018 r.
12. Wolne wnioski;
13. Podjęcie uchwał w sprawie wniosków zgłoszonych podczas obrad Sejmiku;
14. Zamknięcie Sejmiku Klubu.

Przewodniczący posiedzenia: Bogdan Jankowski – Komandor YACHT CLUB OPTY

Chełm Śląski, 22 stycznia 2019 r.

Uroczyste zakończenie sezonu

No i powoli zbliża się koniec sezonu żeglarskiego. Uroczyste opuszczenie bandery już w najbliższą sobotę 13 października. Startujemy tradycyjnie o 16.00 pod masztem. Po opuszczeniu bandery zapraszamy na grill oraz gotowanie grogu. O 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna w Tawernie Włoskiej Wiosce – 40 zł od osoby. W cenie m.in. ciepła kolacja (pieczeń w sosie własnym, ziemniaki, dwa rodzaje kapusty), zimna płyta: wędliny, sery, smalec, pasztet pieczony, galareta, dwa rodzaje śledzia, sałatka warzywna, sałatka grecka, jajka w majonezie, masło, pieczywo oraz DJ . Bar będzie czynny, ale będzie też można tradycyjnie przynieść swoje mocniejsze procenty. Rezerwujemy miejsca w lokalu oraz telefonicznie u Remka tel. 504 085 006. Do zobaczenia! PS. na zdjęciu w garze wysokoprocentowy grog.

Wielkie otwarcie Tawerny Włoskiej Wioski

Kilka ostatnich miesięcy to tony wywiezionego gruzu, setki worków zaprawy i kleju, setki metrów kwadratowych płytek i hektolitr farby, dziesiątki płyt gipsowych, kilkaset metrów kabli i wiele, bardzo wiele godzin ciężkiej, fizycznej pracy – to bilans kompleksowej modernizacji Tawerny czyli Włoskiej Wioski. Czy metamorfoza się udała? Przekonacie się już w najbliższą sobotę 9 czerwca. Przez cały dzień degustacje kuchni włoskiej i nie tylko. Zestaw degustacyjny – 12 zł (talerz przekąsek włoskich i lampka wina). Od godziny 15.00 muzyka „na żywo”. O 19.30 wystąpi gwiazda wieczoru, zespół Even Flow – tak, tak to ta sama formacja, która do czerwoności rozgrzała publiczność na rozpoczęciu sezonu. Od 21.00 wystartuje wieczór włoski, który potrwa do białego rana. Obowiązuje rezerwacja miejsc z konsumpcją: cena 40 zł. Zawiera gwarancję miejsca przy wspólnym stole, kolację w formie szwedzkiego stołu, a na nim: Tris di Bruschette pomodori olive e mozzarella (włoskie Bruschette podane z tapenadą z oliwek zielonych z pomidorami i z mozzarellą)
Crema di Pomodoro e Basilico (włoski krem pomidorowy z bazylią), Tortellini panna e prosciutto (włoskie Tortellini z szynką włoską w sosie śmietanowym), Saltimbocca di maiale alla romana (eskalopki wieprzowe z szynka parmeńską w sosie winno szałwiowym), Caponata (warzywny Ratatouille po Sycylijsku), Foccacia, Deser – Panna Cotta (Panna Cotta z sosem malinowym), ok północy Spezzatino di Manzo alla Calabrese (gulasz wołowy w pikantnym czerwonym sosie, podany z pieczywem). Rezerwacje przyjmujemy mailowo i sms: tawerna@wloskawioska.pl / 504-085-006. Alkohole i napoje do nabycia w barze. Wejście od strony Klubu od godz 20.00 będzie zamknięte.