NASZE USŁUGI

Wypożyczalnia sprzętu pływającego

DSC_0003Klub prowadzi wypożyczalnię jachtów żaglowych. Do dyspozycji są nowoczesne jednostki klasy SIGMA 600. To jachty otwartopokładowe nowej generacji. Konstrukcja jachtu zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo żeglugi przy zachowaniu bardzo dobrych walorów nautycznych. Przestronny, samodpływowy kokpit zapewnia wygodną i bezpieczną żeglugę nawet dla sześciu osób. W ofercie są też jachty kabinowe typu Venus. Oprócz jachtów typu slup wypożyczyć można również jednostki dwumasztowe. Klub ma w ofercie rowerki wodne.

Szkolenia na stopień żeglarza jachtowego

162_dW klubie działa „Szkoła żeglarstwa OPTY”, która prowadzi szkolenia na stopień żeglarza jachtowego.  Nasza dewiza to:

Nasza pasja i doświadczenie — Twoja wiedza i bezpieczeństwo…

Swoje doświadczenie i wiedzę czerpie z ponad 9 letniej tradycji Yacht Club’u OPTY oraz 26 lat w dawnym Klubie Żeglarskim „HUTA KATOWICE”. Przez nasze kursy i obozy żeglarskie przewinęło się już kilka pokoleń żeglarzy. Zajęcia odbywają się w weekendy. Instruktorami są osoby doświadczone, posiadające odpowiednie uprawnienia i umiejętności w przekazywaniu wiedzy. Szkoła posiada licencję szkoleniową Polskiego Związku Żeglarskiego i jest w elitarnym gronie tych, którzy prowadzą kursy w standardach opracowanych i monitorowanych przez PZŻ. Licencja taka jest dodatkowym potwierdzeniem, że zakres, treść i formy naszych szkoleń:

  • są zgodne z aktualnymi trendami szkoleniowymi;
  • są zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i wytycznymi PZŻ,
  • że bazują na ponad osiemdziesięcioletnim, dobrym doświadczeniu szkoleniowym PZŻ oraz;
  • że dobrze przygotowują adeptów do zdania egzaminu państwowego i do późniejszego, samodzielnego, prowadzenia jachtów i kierowania pracą załogi.

Zapraszamy na nasze szkolenia. Przekonajcie się sami, że żeglowanie jest naszą pasją. Wiemy jak spowodować, by i  Was nią zarazić. Żeglarstwo to wspaniała przygoda z wiatrem i wodą. Dużo staranności i uwagi przykładamy do tego, żeby każdy z naszych kursantów mógł w przyszłości nie tylko bezpiecznie powracać do portu, ale również cieszyć z żeglowania, jako formy rekreacji i spędzania wolnego czasu. Więcej na temat kursów żeglarskich znajdziesz na stronie Szkoła żeglarstwa OPTY

Rejsy

171_dOLYMPUS DIGITAL CAMERA11169_d

 

 

 

 

Jacht Club OPTY od wielu lat jest organizatorem rejsów śródlądowych i morskich. Najnowszą naszą ofertę znajdziesz w zakładce REJSY.

Przechowywanie jachtów i sprzętu żeglarskiego

Yacht Club OPTY w Chełmie śląskim oferuje możliwość przechowywania jachtów żaglowych. Dla żeglarzy przygotowane są miejsca na lądzie i wodzie.  Jest również możliwość przechowywania desek windsurfingowych.  Teren klubu jest monitorowany,

Slipowanie jachtów

DSC_0926Na terenie ośrodka znajdują się 3 slipy do wodowania jachtów. Są to dwa slipy zjazdowe, pozwalające wodować jachty z przyczepy podłodziowej lub wózka oraz slip szynowy, który napędzany jest elektryczną wyciągarką. Do dyspozycji żeglarzy jest też dźwig.

 

 

Spotkania integracyjne

014046028054

 

 

 

 

Organizujemy imprezy Integracyjne dla firm i osób prywatnych, na których można poznać smak żeglarskiej zabawy. Na terenie klubu zlokalizowana jest scena, na której mogą odbywać się koncerty czy uroczystości. Zapewniamy profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Oferujemy animacje żeglarskie, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy rejsy po zalewie. Na miejscu działa tawerna żeglarska, która oferuje smaczną, domową kuchnię. W razie niepogody imprezę można przenieść do tawerny.

Sesje zdjęciowe

Chcesz mieć ślubną fotografię w wyjątkowej scenerii? Zapraszamy do nas na sesje zdjęciowe na jachtach, na pomoście, z zalewem imielińskim w tle.