All posts by admin

Kurs żeglarski już w kwietniu!

Informujemy, że 14 kwietnia rozpocznie się kolejna edycja kursu żeglarskiego na patent żeglarza jachtowego. Koszt kursu wynosi 850 zł. Początek szkolenia godz. 10.00. Szczegółowych informacji udziela szef wyszkolenia żeglarskiego Marek Stec tel. 607631786. Więcej informacji również na stronie internetowej  kurs.ycopty.pl 

Kalendarz wydarzeń na 2018

Wypełnia się kalendarz wydarzeń, które będą się odbywać w naszym Klubie w 2018 roku.

Już 25 marca, w niedzielę, w sali Tawerny o godzinie 10.30 (pierwszy termin) odbędzie się Sejmik Klubu, na którym podsumujemy 2017 rok i przedstawimy plany na rok bieżący.

Tradycyjnie już będziemy organizować kurs żeglarski na stopień Żeglarza Jachtowego. Koszt kursu to 850 zł – dla rodzin członków YC OPTY mamy specjalną zniżkę! Pierwsze zajęcia ruszają 14 kwietnia o godz. 10.00. Prosimy o przekazywanie znajomym, kolegom z pracy, sąsiadom informacji o naszym kursie. Więcej na kurs.ycopty.pl

Wiele osób pyta kiedy rozpoczynamy sezon. Oficjalne jego rozpoczęcie w tym roku połączone zostało z Regatami OPTY RACE 2018, podczas których odbędą się zawody Puchar Śląska w klasie OMEGA. Wydarzenie zaplanowano na 19 maja (sobota).  Uroczystości przed masztem rozpoczną się o godz. 16.00.

W całym 2018 odbędzie się wiele imprez regatowych. Ich szczegółowy kalendarz znajdziecie pod linkiem REGATY

 

Żegnamy Jurka Odrobinę…

Z dużym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 1 stycznia zmarł nasz kolega Jerzy Odrobina, wieloletni członek klubu. Był w naszej organizacji niemal od początku. Za kilka dni skończyłby 78 lat. Na wieczną wachtę odszedł człowiek zaangażowany w sprawy klubowe, kochający żeglarstwo. Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 10.00 na cmentarzu przy Al. Józefa Mireckiego w Sosnowcu.

Odszedł na wieczną wachtę…

Ze smutkiem informujemy, że zmarł nasz kolega Ryszard Gargul. Rysiek był zaangażowany w rozwój żeglarstwa, aktywnie działał na rzecz naszego Klubu. Był jednym z najstarszych członków. Miał 87 lat. Cześć Jego pamięci! Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia. Kolegę Ryszarda pożegnamy w najbliższą środę 13 grudnia o godz. 10.00 w kościele p.w. Św. Krzysztofa w Tychach przy ulicy Wyszyńskiego. Wspólna modlitwa w kaplicy przykościelnej o godz. 9.20.

Spotkanie opłatkowe

Zapraszamy do udziału w świątecznym spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 18.00 w Sali Tawerny. Będzie to okazja by ostatni raz w tym roku usiąść przy wspólnym stole, podsumować kończący się rok i zarysować plany na kolejny 2018. Zbieramy się po 20 zł od osoby. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca przy stole jest przelew na klubowe konto, z dopiskiem WIGILIA – najpóźniej do 30 listopada.

Odszedł na wieczną wachtę

W środę 22 listopada na cmentarzu przy Al. Mireckiego w Sosnowcu odbędzie się pogrzeb Kolegi Jacka Łukaszewskiego. Początek uroczystości w kaplicy cmentarnej o godz. 13.00.  Jacek zmarł w nocy z 16 na 17 listopada 2017 r . Był wieloletnim członkiem naszego Klubu. Urodzony 18 maja 1941 roku w Sosnowcu, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa, Członek Zarządu Klubu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Był aktywnym przez wiele lat uczestnikiem szkolenia, mimo swojej choroby. Jacku, pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek prawy i wielki entuzjasta żeglarstwa. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

Rozliczenie godzin statutowych

Przypominamy wszystkim klubowiczom, że nieodpracowane czy nierozliczone godziny statutowe będą zamienione na opłatę, którą trzeba będzie wnieść do klubu.  Członkowie YC OPTY zobowiązani są do odpracowania 12 godzin na rzecz Klubu. Stawka za nieodpracowane godziny wynosi obecnie 35 złotych za 1h. To oznacza, że osobom, które nie odpracowały żadnej godziny naliczona zostanie opłata w wysokości 420 złotych. Gdy przykładowo ktoś odpracował 6 godzin, będzie musiał dopłacić 210 zł.